سامانه پیامک شرکت فراداده  نرم افزاری توانمند جهت ارسال و دریافت و پردازش پیامک (SMS) است که کاربران این سامانه بدون نیاز به هیچگونه سخت افزار و تجهیزات جانبی و تنها با استفاده از این نرم افزار و اتصال به شبکه اینترنت می توانند از تمامی امکانات سامانه جهت اطلاع رسانی و سایر قابلیتهای ارائه شده با استفاده از پیامک بهرمند گردند. همچنین قابل توجه است که با توجه به طراحی و تولید این سامانه توسط برنامه نویسان این شرکت این امکان وجود دارد که بتوان بر اساس نیاز شرکت ها و سازمانها تغییراتی در سامانه ایجاد نمود.
جهت ورود به سامانه پیام کوتاه شرکت فراداده به منوی "ورود به فراپیامک"در صفحه اول مراجعه فرمایید.

ویژگی های سیستم پیام دهی فرا پیام
 • رابط کاربري کاملا فارسي
 • سرعت بالای ارسال پیام
 • ارسال و دريافت پيامک بدون محدوديت تعداد روزانه
 • قابليت استفاده همزمان از بي نهايت شماره مجازي در هر سرویس
 • ذخيره سازي و نگهداري نامحدود پيامک هاي ارسالي و دريافتي
 • حذف خودکار شماره هاي تکراري هنگام ارسال پيامک
 • قابليت وارد نمودن شماره هاي مخاطبين در زمان ارسال از طريق فايل اکسل و فايل متني
 • گزارش ارسال (Delivery) تک تک پیام ها با قابليت خروجي اکسل و چاپ
 • خروجي اکسل و چاپي پيامک هاي ارسال شده و دريافتي
 • امکان انتخاب تعرفه ثابت یا شناور برای ارسال پیام کوتاه
 • عدم محدودیت در حداقل شارژ اعتبار
 • امکان شارژ آنلاین اعتبار بوسیله کارت های عضو شتاب
 • قابلیت اتصال سایر نرم افزارهای کاربران به سامانه ( وب سرویس ارسال و دریافت پیام کوتاه)
 • امکان ارسال پیام کوتاه با نام تجاری
امکانات و ابزارهای سیستم پیام دهی فرا پیام
ارسال سريع
     ابزار ارسال سریع برای فرستادن آنی پیامک به یک یا چند مخاطب به کار می رود. در این ابزار کاربر می تواند مخاطبین پیام خود را از میان گروه های درج شده در دفترچه تلفن انتخاب نماید، شماره ها را از محیط دیگری کپی کند یا از طریق فایل( با فرمت اکسل یا فایل متنی) بارگزاری نماید.
ارسال فلش
     ابزار ارسال فلش تمامی ویژگی های ارسال سریع پیامک را داراست با این تفاوت که پیام هایی که توسط این ابزار ارسال می شوند به محض رسیدن به گوشی مخاطب بصورت خودکار روی صفحه تلفن همراه وی باز میشوند. با توجه به اینکه هزینه ارسال های عادی و فلش یکسان است ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی و اطلاع رسانی، مشروط به کوتاه بودن پیام، توجه دریافت کنندگان را بیشتر جلب خواهد کرد.
ارسال زماندار
ابزار ارسال زمانبندی برای ارسال پیامک در زمان مشخص می باشد با این امکان شما می توانید پیام های خود را در هر زمانی ارسال کنید بدون اینکه لازم باشد به سامانه وارد شوید
ارسال دوره ای
یکی از ویژگی های منحصر بفرد سامانه فراپیام ارسال دوره ای است با استفاده از این ویژگی شما می توانید پیام خاصی را برای فرد یا افرادی به صورت دوره زمانی (مثلا روزانه،هفته ای ، ماهانه)به صورت خودکار ارسال شود.
ارسال انبوه
     ابزار ارسال انبوه برای ارسال پیامک به شماره هایی از یک پیش شماره خاص مثلاً 912 یا 913132 استفاده می شود. این ابزار می تواند شماره ها رابه تعداد دلخواه کاربر و به صورت تصادفی یا ترتیبی تولید نموده و پیامک را به آن ها ارسال کند.
ارسال سفارشی
     ابزار ارسال سفارشی هنگام ارسال های گروهی کاربرد دارد و این امکان را فراهم می کند که متن پیام ارسالی به هر مخاطب بر اساس اطلاعات ثبت شده وی اختصاصی شود و کلمات از پیش تعریف شده مانند نام و نام خانوادگی به طور اتوماتیک در متن پیامک قرار گیرند.
ارسال تبلیغاتی
توسط این ابزار شما می توانید پیام های تبلیغاتی خود را به شماره فعال همراه اول شهرهای خاص یا براساس کد پستی ارسال نمایید.
 دريافت
ابزار دریافت، پیام های ارسال شده به شماره مجازی سامانه را نمایش می دهد. دریافت پیامک به شماره اختصاصی نیاز دارد بنابراین شماره هایی که بین کاربران مختلف به اشتراک گذاشته می شوند فقط قابلیت ارسال دارند و از دریافت پیام کوتاه محروم خواهند بود.در فراپیام پیامک دریافت پیام کوتاه رایگان است و برای کاربر هزینه ای نخواهد داشت.
دفترچه تلفن
    در دفترچه تلفن فراپیام  امکان دسته بندی مخاطبان در قالب گروه های مختلف فراهم است.  تعداد گروه ها و مخاطبان قابل درج در هر گروه نا محدود است و هر مخاطب می تواند به طور همزمان در چند گروه عضو باشد.
    همچنین برای ذخیره سازی گروهی اطلاعات مخاطبان، امکان وارد کردن اطلاعات آن ها از طریق فایل اکسل وجود دارد  و اطلاعات موجود در دفترچه تلفن نیز در هر زمان قابل استخراج در قالب فایل اکسل و چاپ است.
منشي پيامک
     ابزار منشی برای پاسخگویی خودکار به پیام های دریافت شده در سامانه است. چنانچه کاربر از چندین شماره مجازی به طور همزمان استفاده کند منشی پیامکی می تواند به ازای هر یک از شماره های مجازی، تنظیمات متفاوتی در متن و زمان فعال بودن منشی داشته باشد.

پیامک از موبایل
    به وسیله این ابزار کاربر تنها با ارسال یک فرمان پیامکی از تلفن همراه خود می تواند متن دلخواه را بدون نیاز به رایانه و اینترنت به گروه های  ثبت شده در دفترچه تلفن ارسال کند. در این روش مخاطبان، پیامک را با همان شماره مجازی کاربر دریافت می کنند.
انتقال به موبايل
     ابزار انتقال به موبایل یک نسخه از پیامک های ارسال شده به سامانه را به همراه شماره ارسال کننده آن پیام به موبایل های تعریف شده ارسال می نماید. بدینوسیله کاربر بدون مراجعه به سامانه می تواند از پیام های دریافت شده در سامانه اطلاع یابد.
انتقال به ايميل
     کاربران می توانند پیام های دریافتی را علاوه بر سامانه به صورت ایمیل نیز دریافت کنند. برای این کار کافی است در ابزار انتقال به ایمیل آدرس یک ایمیل معتبر را ثبت کنند.
انتقال به سایت
     ابزار انتقال به سایت یک نسخه از پیامک های دریافتی در سامانه را به URL های تعریف شده ارسال می کند. با این روش کاربر می تواند در هر لحظه پیامک های دریافتی را در وب سایت خود داشته باشد.
انتقال دلیوری
    ابزار انتقال دلیوری آخرین وضعیت پیام های ارسال شده را به محض دریافت، به URL های تعریف شده ارسال می کند. با این روش کاربر می تواند گزارش ارسال پیامک های ارسال شده را در وب سایت خود داشته باشد.
نظرسنجي
    امکان تعریف بی نهایت نظرسنجی همزمان بدون محدودیت در تعداد گزینه ها، قابلیت تعریف زمان دقیق شروع و پایان فرآیند جمع آوری آراء، امکان تعریف پاسخ مجزا به ازای هر گزینه تعریف شده، نمایش نموداری نتایج، امکان قرعه کشی چندگانه میان شرکت کنندگان گوشه هایی از ویژگی های این ابزار پیشرفته هستند.
 مسابقه 
    ابزار برگزاری مسابقه پیامکی در این سامانه ویژگی های بارز و ممتاز بسیاری دارد. امکان تعریف بی نهایت مسابقه همزمان بدون محدودیت در تعداد گزینه ها، قابلیت تعریف زمان دقیق شروع و پایان فرآیند پذیرش پاسخ ها، امکان تعریف پاسخ مجزا به ازای هر گزینه تعریف شده، نمایش نموداری نتایج و امکان قرعه کشی میان کسانی که پاسخ صحیح داده اند ویژگی های ممتاز کننده این ابزار هستند.
پاسخگوی هوشمند
     پاسخگوی هوشمند یکی دیگر از ابزارهای اختصاصی فراپیام است.این ابزار می تواند بر اساس کلمات و کدها پاسخ های متناسب را ارسال کند و نقطه قوت آن در امکان وارد کردن مقادیر انبوه اطلاعات از طریق فایل اکسل و گزارش گیری وسیع است. یکی از کاربردهای این ابزار امکان ارائه سریال فعال سازی یکبار مصرف برای نرم افزارها و لوح های فشرده یا هر محصول دیگری است که با سریال و ثبت آن ارتباط دارد. همچنین پاسخگوی هوشمند می تواند به عنوان ابزاری برای اعلام قیمت محصولات  یا مواردی به کار رود که نیاز به بروزرسانی مداوم و سریع عناوین متعدد دارند.
سیستم مدیرت کاربران 
    ابزار کاربران یک راه حل سازمانی است و کاربرد آن در مجموعه های بزرگی است که بخش های مختلف آن به سامانه  پیام کوتاه مستقل نیاز دارند. با استفاده از این ابزار می توان بی نهایت زیرکاربر با پنل کاربری با امکانات و شماره  مستقل ایجاد کرد و در اختیار بخش های مختلف مجموعه قرار داد  تا بدون تحمیل هزینه اضافی به سازمان خود از مزایای سامانه پیام کوتاه بهره مند شوند.
فرض کنید هم اکنون شما برنامه تحت وبی را جهت ارسال پیامک در اختیار دارید و از طریق آن پیامک های خود را به مخاطبین ارسال می نمایید. حال اگر شما بخواهید از طریق برنامه حسابداری خود به صورت خودکار مبلغ بدهی مشتریان را به آنها ارسال نمایید ، ثبت فاکتور جدید را به مشتری اطلاع دهید، اقدام به ارسال پیام تبریک نمایید و ... چه کار می کنید؟  شما می تواند از طریق وب سرویس این امکان را در برنامه قرار دهد. به گونه ای که از طریق وب سرویس به سرور شرکت ارائه دهنده خدمات پیامک متصل شده و اقدام به ارسال پیامک می نماید.
پس هدف از وب سرویس ﻗﺮار دادن ﯾﮏ ﺳﺮوﯾﺲ در اﺧﺘﻴﺎر ﮐﺎرﺑﺮان روﯼ‬‫اﯾﻨﺘﺮﻧﺖ و همچنین یک پل ارتباطی جهت ارتباط برنامه ها از راه دور و فراخوانی تابع های آنها می باشد. علاوه بر مثالی که ارائه شد وب سرویس در زمینه های گوناگون زیر کاربرد دارد.
 وﺿﻌﻴﺖ ﯾﮏ ﮐﺎرت اﻋﺘﺒﺎرﯼ
  ‫ﺷﺎﺧﺺ ﺳﻬﺎم در هر ﻟﺤﻈﻪ
 ﺗﺮﺟﻤﻪ ﯾﮏ ﻟﻐﺖ
 ‫ﺗﺒﺪﯾﻞ ارز ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎدﻩ از ﺁﺧﺮﯾﻦ ﻧﺮخ
 ‫ﻓﺸﺮدﻩ ﺳﺎزﯼ ﯾﮏ ﺳﻨﺪ
 ‫ﻧﻤﺎﯾﺶ ﻣﺤﺼﻮﻻت ﯾﮏ ﺷﺮﮐﺖ
  ارسال پیامک
‫وﺿﻌﻴﺖ هوا ﺷﻨﺎﺳﯽ
رزرو ﺑﻠﻴﻂ هواﭘﻴﻤﺎ
 سیستم های توزیع شده
 در یافت اوقات شرعی و ...
یک مثال تعاملی کار با وب سرویس پیامک فراداده
فعالسازی نرم افزار تولیدی شما از طریق وب سرویس شرکت فرا داده دلیجان:
در این مثال مشتری سریال نرم افزار را به شماره پیامک شما 3000XXXX ارسال و کد رجیستر نرم افزار را دریافت می نماید. جهت انجام این امر شما یک آدرس اینترنتی (url) به شرکت فراداده معرفی می نمایید و از آن پس کلیه پیامهای ارسال شده به شماره شما به سمت آدرس معرفی شده هدایت می شود. (شماره فرستده، گیرنده،متن پیام در همان آدرس اضافه می گردد). در هنگام دریافت پیام شرکت فراداده URLشما را به صورت زیر فراخوانی مینماید:
http://www.YourDomain.com/GetMessage.aspx? from=989124208640&to=9830003264&Text=123
با فراخوانی این آدرس توسط شرکت فراداده، شما پیام دریافتی را دریافت و تحلیل نموده (بر اساس شماره فرستنده پیام و متن پیام)و کد رجیستر نرم افزار را به مشتری از طریق پیامک ارسال می نمایید.
کاربردهای وب سرویس پیامک فراداده
این وب سرویس در کلیه برنامه ها قابلیت استفاده  را بنا به نیاز آن برنامه دارد. 
•    استفاده در برنامه های حسابداری جهت ارسال مانده بدهی، اعلام صدور فاکتور، اعلام دریافت وجه و ...
•    شما می توانید جهت ارتباط دوطرفه با مشتریان و کاربران خود از طریق درگاه پیامک (متصل نمودن کاربران به بانک اطلاعاتی) از وب سرویس پیامک فراداده استفاده نمایید.(مانند سامانه خلافی خودرو،فال،خدمات بانکی و ...)
•    قابلیت استفاده جهت اعلام وضعیت سرور
•    کاربرد در ISP ها 
•    شرکت های ارائه Host
•    برنامه های ویژه مدارس
•    برنامه های تخصصی ادارات 
•    فعال سازی نرم افزار ها و ارسال کد فعال سازی
•    نرم افزار کتابخانه
•    نرم افزار های پارکینگ جهت اعلام ورد و خروج به راننده
•    امکان برگزای نظرسنجی ، مسابقات ، صندوق انتقادات و پیشنهادات و...
•    ...
این وب سرویس در کلیه برنامه ها قابلیت استفاده  را بنا به نیاز آن برنامه دارد. 
•    استفاده در برنامه های حسابداری جهت ارسال مانده بدهی، اعلام صدور فاکتور، اعلام دریافت وجه و ...
•    شما می توانید جهت ارتباط دوطرفه با مشتریان و کاربران خود از طریق درگاه پیامک (متصل نمودن کاربران به بانک اطلاعاتی) از وب سرویس پیامک فراداده استفاده نمایید.(مانند سامانه خلافی خودرو،فال،خدمات بانکی و ...)
•    قابلیت استفاده جهت اعلام وضعیت سرور
•    کاربرد در ISP ها 
•    شرکت های ارائه Host
•    برنامه های ویژه مدارس
•    برنامه های تخصصی ادارات 
•    فعال سازی نرم افزار ها و ارسال کد فعال سازی
•    نرم افزار کتابخانه
•    نرم افزار های پارکینگ جهت اعلام ورد و خروج به راننده
•    امکان برگزای نظرسنجی ، مسابقات ، صندوق انتقادات و پیشنهادات و...
•    ...
مزایای وب سرویس پیامک فرا داده 

مشاهده پیام های ارسالی و دریافتی
ارائه پنل تحت وب جهت مشاهده پیامهای ارسال و دریافت شده از درگاه وب سرویس توسط نرم افزار شما.

امکان مدیریت و شارژ حساب کاربران نرم افزار شما از طریق پنل وب 
از جمله مهمترین خصوصیت  و مزایای وب سرویس ما  جهت شرکت هایی که برنامه های خود را بصورت گسترده به مشتریان ارائه می دهند این است که در پنل  تحت وب امکان تعریف کاربر و اختصاص دادن شارژ و شماره اختصاصی ، نام کاربری و کلمه عبور را به صورت زیر مجموعه خود را دارند و کاربر شما به عنوان مثال در برنامه های حسابداری جهت ارسال پیام با نام کاربری و کلمه عبور خودعملیات ارسال را انجام میدهند. برای ارسال هر پیامک به مقدار تعرفه شارژ کاربری که تعریف نموده اید از حساب کاربر شما و همچنین به مقدار تعرفه شارژ شما از حساب شما کسر می گردد.

ارائه گزارش های مالی به کاربران شما از طریق پنل وب.
با استفاده از این امکان کاربران شما میتوانند با مراجعه به پنل وب گزارش های مالی حساب خود را مشاهده نمایند

سیستم  شارژ مجازی
شارژ اعتبار پنل های کاربران به صورت مجازی می باشد یعنی لازم نیست  فقط تا سقفی که شارژ دارید پنل کاربران را شارژ نمایید.  لیکن به مقدار مورد نیاز پنل کاربران را شارژ می نمایید. در هنگام ارسال پیام توسط کاربران شما، سیستم ابتدا اعتبار شارژ کاربر را بررسی می کند در صورتیکه اعتبار داشته باشد اعتبار شارژ شما را بررسی نموده و اقدام به ارسال پیام می نماید.

تعریف آدرس url  جهت دریافت پیامکها :
به عنوان مثال شما می خواهید پیامک های دریافتی را علاوه بر ذخیره در پنل وب در وب سایت خود نیز به صورت آنی دریافت و پردازش نمایید. 

ارائه پنل پیامک بر روی دامنه شما همراه با مشخصات شرکت شما
با استفاده از این امکان پنل وب بر روی دامنه مورد نظر شما راه اندازی میشود و در پنل مشخصات شرکت شما درج میشود و بدون کد نویسی پنل اختصاصی برای شما ارائه میشود. 

استفاده آسان به همراهکد های نمونه بسیار ساده


شرکت فرا داده با فراهم نمودن زیر ساخت مناسب در پنل ارسال پیامک توانایی دارد پنل نمایندگی را در اختیار اشخاص یا شرکت هایی قرار دهد که تمایل به کار و تجارت در زمینه پیامک را دارند  . توسط پنل نمایندگی شما قادر خواهید بود بدون هیچ هزینه جانبی درآمد مناسبی داشته باشید.
پنل نمایندگی علاوه بر دارا بودن تمامی امکانات  پنل های کاربری امکانات ویژه زیر را نیز دارا می باشد 
•    ارائه سامانه بر روی دامنه یا زیر دامنه اختصاصی نماینده (www.YourName.com)
•    قابلیت ایجاد لوگوی اختصاصی برای نماینده
•    ثبت دربار ما ، تماس با ما و متن کپی رایت اختصاصی برای نماینده
•    قابلیت ایجاد تعرفه دلخواه توسط نماینده
•    قابلیت تعریف بسته های مختلف و سطوح دسترسی  توسط نماینده
•    ایجاد کاربر به تعداد مشخص
•    بازگشت سود ارسال کاربران به صورت خودکار به پنل نماینده 
•    پرداخت الکترونیک اختصاصی برای نماینده 
•    سیستم پشتیبانی تیکت اختصاصی نماینده
•    قابلیت اضافه کردن شاخه و شماره به بانک شماره موبایل ها جهت نمایش برای کاربران نماینده
•    قابلیت فعال کردن ثبت نام آنلاین جهت ثبت نام کاربران به صورت خودکار
•    مانیتورینگ پیامک های ارسالی کاربران ، گزارشگیری از پیامک های ارسالی ، گزارشگیری از پرداخت های و ده ها گزارش دیگر
توجیه اقتصادی همکاری با شرکت فرا داده 
به عنوان مثال یک نماینده با پرداخت 400 هزار تومان صاحب یک پنل نمایندگی نا محدود می شود ، از آنجایی که هر پیامک به صورت ثابت برای ایشان مثلا95 ریال محاسبه می شود بنابراین نیاز به هیچ سرمایه گذاری نیز نمی باشد .
اگر نماینده بتواند تنها 5 پنل 80 هزار تومانی در یک ماه ( به طور متوسط ) بفروشد هزینه اولیه خود را در همان ماه اول جبران نموده است . بنابراین از اینجا به بعد فروش هر پنل 100% سود خواهد بود .
اگر نماینده هر پیامک را به طور متوسط 110 ریال بفروشد و بتواند در روز در حدود 50 هزار پیامک ارسال نماید با یک محاسبه ساده میتوان گفت روزانه 42 هزار تومان درآمد خواهد داشت که این عدد در ماه بیش از 2  میلیون تومان خواهد بود . این رقم در صورت افزایش سقف پیامک های روزانه به صورت صعودی افزایش خواهد یافت و از سمت دیگر با افزایش تعداد  پیامک ها شامل تخفیفات ویژه نیز خواهد شد که این نیز بر سود نماینده می افزاید .

 اين سيستم توانايي ايجاد انواع گزارشات براي پيگيري در خواست ها و نحوه عملکرد سيستم در قسمت پيامک ها را دارد.  


logo-samandehi